Piotr Świderski
Doradca Klienta

Tel: +48 790 611 711
E-mail: piotr.swiderski@astonlegal.pl

Jesteś tutaj: Strona główna » Usługi » Doradztwo prawne
Udostępnij: Twitter Facebook Mail Więcej

Doradztwo prawne

Ignorantia iuris nocet (łac. nieznajomość prawa szkodzi) to od czasów starożytnych Rzymian jedna z podstawowych zasad prawa. W istocie oznacza ona, iż nikt nie może podnosić, że nie dostosował swojego zachowania do dyspozycji normy prawnej, z uwagi na fakt, iż nie wiedział o jej istnieniu.

W czasach historycznych funkcjonowanie w społeczeństwie zgodnie z przedstawioną powyżej zasadą w większości przypadków nie wymagało specjalistycznej pomocy prawnej. Stosunkowo niewielka ilość norm prawa stanowionego oraz przekazywanie z pokolenia na pokolenie norm prawa zwyczajowego powodowały bowiem, iż każdy we własnym zakresie, ewentualnie z pomocą rodziny lub członków lokalnej społeczności był w stanie poradzić sobie z dotyczącymi go kwestiami prawnymi.

We współczesnych systemach prawnych, w tym także w systemie prawa polskiego, charakteryzujących się wysokim stopniem złożoności, szczegółowości i ingerencyjności regulacji, w którym funkcjonują tysiące zazębiających się, nierzadko niejasnych norm prawnych — korzystanie z profesjonalnego doradztwa prawnego staje się konicznością, rzeczą codzienną i naturalną dla człowieka należycie dbającego o własne interesy. W szczególności dotyczy to przedsiębiorców, których nieznajomość prawa naraża nie tylko na sankcje stricte prawne, lecz także może istotnie zwiększyć ryzyko gospodarcze prowadzonej przez nich działalności.

Mając świadomość negatywnych konsekwencji, jakie dla przedsiębiorców może mieć reguła ignorantia iuris nocet, Aston Legal oferuje wszechstronne doradztwo prawne we wszystkich dziedzinach prawa istotnych dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W szczególności są to:

  • prawo handlowe, w tym prawo spółek handlowych i obsługa korporacyjna,
  • prawo cywilne,
  • prawo pracy,
  • prawo zamówień publicznych,
  • prawo administracyjne, w tym postępowania przed organami administracji i sądami administracyjnymi,
  • spory sądowe.

Interdyscyplinarna wiedza naszych prawników, wyrastająca z pełnego zrozumienia gospodarczego tła projektów, nad którymi pracujemy, wraz z pragmatycznym podejściem do rozwiązywania problemów, to gwarancja najwyższej jakości usług dla naszych klientów.